Jdi na obsah Jdi na menu

Blíží se Advent

17. 11. 2014

      Ač se to zdá zdá neuvěřitelné, je tomu opravdu tak. Blíží se Advent. Připomínám to proto, že každá třída začala nacvičovat svůj krátký příspěvek k adventnímu vystoupení na náměstí. Musím s potěšením konstatovat - na rozdíl od některých ostatních tříd je u nás mezi dětmi o vystoupení zájem. Snažím se toho využít a přidělit krátké říkadlo každému, kdo zájem projeví. Proto vás prosím, pokud víte, že se vaše dítě nebude moci zúčastnit, dejte mi to dopředu vědět. Jeden chybějící může pokazit vystoupení celé třídě. A já mohu jeho říkadlo přidělit někomu jinému. Říkadel, vztahujících se k Adventu, jsem totiž našel v knížce Český rok méně, než by bylo případných zájemců. Važte si toho, že děti zatím o takovéto akce projevují zájem. Počkejte za dva či více let. Nechtěl bych malovat čerta na zeď, vždy doufám, že se to mých dětí týkat nebude, ale bohužel. Až na světlé výjimky, je realita jiná. Stačí se projít parkem za budovou školy po obědě. Tabákové firmy by mohly jásat, že mají o budoucí zákazníky vystaráno.

      Tento týden ve čtvrtek se budou konat třídní schůzky. Zítra si napíšeme přesný termín do žákovských knížek. Také nás čekají čtvrtletní prověrky. Z těch mám trochu obavu, protože v poslední době nemám žáka, u kterého bych si mohl s jistotou tipnout, jak to dopadne.

       Také se blíží naše každoroční výprava do předvánoční Prahy. Pevně doufám, že počasí nám bude ještě stále nakloněno a s mrazy počká na jindy. Alespoň jednou by nám tu laskavost mohlo prokázat.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář