Jdi na obsah Jdi na menu

Čtvrteční ,,válení sudů"

19. 9. 2013

        Úvodem bych chtěl dnes poděkovat všem, kteří přinesli sběr. Jak jsem si četl výsledky, byli jsme v množství odevzdaného sběru asi na třetím místě z celé školy. Což je krásné a znamená to hodně vydělaných peněz. Doufám, že něco z toho ukápne i třídě.

        První, čeho jsem si při svém příchodu do třídy všiml, byly dvoje boty za dveřmi. Neklamné to znamení toho, že někdo opět zapomněl klíček. Bylo třeba sáhnout do skrytých zásob a vypomoci rezervním. Musím však konstatovat, že na tom zatím nejsme tak zle. Pamatuji, když začínali se skříňkami jiní - bylo to horší. Jinak vše běželo vcelku hladce. Pouze jeden hoch ( shodou okolností jeden z klíčů ) byl dnes jaksi posedlý pokerem. Neustále šermoval nůžkami, lavici plnou odstřižků, teprve později jsem zjistil, že vyrábí jakési karty. Zjevně má o své budoucnosti už teď jasno. Dokázal pokerové karty zapracovat i do obličeje draka při Vv. Nakonec to mohlo dopadnout i hůře. Představuji si, kdyby ho zaujaly jiné obrázky než ty ,,čertovy".

       Netušil jsem, co všechno může vzniknout z nevinné věty : ,,Děti na stráni válely sudy ". Znám moderní děti, bez problémů mě učí ve škole zacházet s počítačem, o používání mobilu ani nemluvě, tady jsem skončil u dovednosti zvednout sluchátko - položit sluchátko. Proto jsem se pro jistotu optal, vědí-li, co to znamená. Všechny ruce nahoře, že ano, až na jedny. Ptám se tedy jejich majitele :,, Už jsi někdy válel sudy ?"      ,, Ne, já válel jen popelnici ! " Pak, že se člověk ve škole nepobaví.

       Zítra bych měl odevzdat zálohu na zámky u skříněk. Zjistil jsem, že mi jich ještě několik chybí. Prosím o dodání, ať nejsem peskován.

       Cvičení v pracovním sešitu Čj jsme dělali společně. Nejprve větu přečetly děti, pak já. Délku hlásek jsem až přehnaně protahoval, abychom měli co nejméně chyb. Výsledky si můžete prohlédnout. Stále ještě opakujeme a procvičujeme učivo 2. ročníku. Od začátku října už začneme s novým.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář