Jdi na obsah Jdi na menu

Divadelní představení

18. 12. 2015

        Tak za sebou máme poslední vyučovací den roku 2015. Skoro celý jsme ho strávili s divadelním představením. Začali jsme už před osmou a skončili zhruba okolo půl jedenácté. Už jsem myslel, že si ani nestihneme rozdat dárky. Nakonec vše dobře dopadlo a já mohu říci, že se poslední den vydařil. Bylo sice několik okamžiků, kdy jsem si musel započítat do deseti, abych neřekl něco nevánočního. Například když hned po prvním představení jedna dívka bouchla u mého stolu nečekaně láhev dětského šampaňského a ještě jí přitom vypadla dotyčná láhev z ruky, takže kolem stolu se rozlévala sladká lepkavá kaluž. Pořád nevím proč to udělala, jestli na oslavu prvního úspěšně odehraného představení, nebo k tomu měla nějaký svůj důvod. Blíží se svátky míru a klidu, proto po tom nebudeme pátrat.

        Také se potvrdil můj poznatek z takovýchto akcí a sice, že je to velká šance pro děti, které se jinak moc neprojevují, aby najednou vynikly. Dokonce i ty, které při hodině stěží donutím, aby hlasitě promluvily, teď excelovaly. V každém je prostě ukrytý kousek komedianta, pouze se musí probudit.

        Hráli jsme asi devětkrát, takže si to každý mohl užít. A vsadil bych se, že většinu neučinkujících jejich neúčast mrzí. Ke konci už byly sice vidět na některých hercích známky otrávenosti, ale to se dalo očekávat. Vždyť to opakovaly během 14 dnů bezpočtukrát. I já už jsem se těšil, až přijdou poslední diváci a budeme to mít za sebou. Určitě se do konce školního roku pokusíme ještě něco nacvičit a sehrát to tentokrát pro rodiče. Pouze mě mrzí, že jsme díky divadlu nestihli letošní předvánoční Prahu. Nabízel jsem sice dětem, že si ji můžeme dát mezi svátky, ale bez odezvy.

        I jinak se projevily charakteristické znaky každého kolektivu. Někteří se do všeho zapojili s nadšením, jiní spíše zdržovali svým vyrušováním. Při úklidu třídy to bylo krásně znát. Někoho přinutit k nějaké práci je nadlidský úkol, jiní bez pobízení uklidili celou třídu. Patří jim můj velký dík a pochvala.

        Do roku 2016 přeji všem ( i sobě ) hodně štěstí,  zdraví a abychom poslední společný půlrok spolu strávili v pohodě bez jakýchkoliv rušivých momentů. Také děkuji Ježíškovi za všechny dárky. Udělaly mi opravdu velikou radost.

                                           Krásné Vánoce

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář