Jdi na obsah Jdi na menu

Muchomůrky

26. 9. 2013

         Nejprve k zítřku. Odjíždíme vlakem v 8,15. Kdo přijde později, má smůlu. Musí se potom přihlásit u p. uč. Hanákové, která bude mít ty, kteří se zítra neúčastní pod dozorem.

         Dnes bych správně měl vyvěsit vlajku z oken naší třídy. Ne kvůli státnímu svátku, ale protože dnes náš častokrát zmiňovaný opozdilec dorazil těsně před zvoněním asi za minutu 8. Přestože už měl být nejméně 10 minut ve škole, je třeba to ocenit. Třeba se bude ještě během roku dále zlepšovat. Jinak mi opět chybělo několik úkolů. Opravdu si nedokážu vysvětlit, proč s tím máme takové problémy. Vždycky to fungovalo úplně normálně, pouze letos to nějak vázne. Jeden hoch dokonce zřejmě dospěl k názoru, že úkoly jsou přežitkem minulosti a tak je přestal nosit. Neměl ho včera, nepřinesl ani dnes. Klíček zatím také nenašel. Ale jistil se tím, že měl mezi učebnicemi a sešity vražené dvoje bačkory.

         Využili jsme dnes toho, že kolegyně vyrazily v neděli na houby a přivezly krásné muchomůrky. Někdo je ale stihl včas varovat, aby je pro jistotu do smaženice nedávaly, tak je přinesly do školy. A my se je pokusili při Vv namalovat. Některým se to docela povedlo. Zjistil jsem však, že ve třídě máme několik talentů abstraktního malířství. Je třeba opravdu vyvinout velkou představivost, aby si člověk v některém díle představil muchomůrku. Klidně by mohli svůj obraz pojmenovat jakkoli jinak. Například  k obrázku jedné dívky by se docela hodil i název Rudá záře nad Kladnem.

         Pro jistotu připomínám ještě jednou k zítřku : pořádné boty, pláštěnka, teplý svetr ( ráno má být kolem nuly a půjdeme lesem ). Buďto se vrátíme ve 12, ale to bychom se museli hodně hnát. Pravděpodobnější je návrat ve třičtvrtě na dvě na nádraží. Rozchod bude před školou. Vše také závisí na počasí a zdatnosti dětí. Je to naše první akce a já nevím, jak na tom jsou s chozením. Ale když vidím ráno zastavovat před školou jedno auto za druhým, jak před Poslaneckou sněmovnou, nedělám si velké iluze. Potěšilo mě, když se mi dnes už hlásili první odvážlivci na podzimní prázdniny. Snad to tedy s námi nebude tak zlé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář