Jdi na obsah Jdi na menu

Neveselá zpráva

21. 10. 2013

         Dnes začnu pro většinu z nás nevesele. Vzhledem ke svému momentálnímu zdravotnímu stavu jsem byl nucen zrušit náš plánovaný pobyt na horách o podzimních prázdninách. Nevím, budete-li mi to věřit, ale nejvíce jsem z toho špatný já. Protože miluji podzim s jeho barvami, těším se tenhle pobyt v krásné přírodě vždycky celý rok. Je to pro mě, dalo by se říci, taková konzerva pohody a hezkých zážitků před dlouhou zimou. Letos jsem se těšil obzvlášť a to ze dvou důvodů. Prvním bylo krásné počasí, které prý má vydržet do konce října. No a tím druhým byly děti. Při výpravě na Budeč byly prima, neprojevovaly ještě známky otrávenosti, jako tomu už bylo v minulém roce u některých páťáků. Tak jsem očekával, jak si to tam spolu užijem. Bohužel tělesná schránka byla proti a porouchala se v ten nejméně vhodný okamžik. Netroufám si odjet na několik dní a pak to všem zkazit tím, že nebudu moci s nimi nikam jít. Začínám podezřívat staré Maye, že svůj katastrofický kalendář tvořili speciálně pro mne. Nebo jestli to dělá ta třináctka ? A to ještě není konec roku. Trnu nad tím, co na mne Matka příroda ve své neskonalé dobrotě a moudrosti ještě přichystá. Není však všem dnům konec. Slíbil jsem dětem, že si to určitě vynahradíme. Budu-li trochu schopen a bude-li opravdu ono slibované krásné počasí, mohli bychom třeba někam na jednodenní výpravu. Uvidíme během tohoto týdne, co se mnou lékařská péče vykoná.

         Protože jsem byl ve škole až od 10 hodin, učila první hodinu za mne p. učiteka od vedle a moc si děti chválila, jak byly hodné a jak jí hezky vyprávěly, co dělaly a kde všude byly během víkendu. Tak jsem měl radost.

          Úkol jsme si dnes dali v písance. Dopsat to, co jsme v hodině nestihli. Doufám, že písanku si všichni do tašky dali. Opět jsem to několikrát připomínal.

         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář