Jdi na obsah Jdi na menu

Páteční perličky

6. 9. 2013

        První z mnoha týdnů máme tedy zdárně za sebou. Docela mě překvapilo, jak někteří rodiče znají své ratolesti a neomylně rozeznají, že se hovoří právě o nich. Včera jsem napsal o ,,dvou zatím nejmenovaných dívkách" a účinek se dostavil okamžitě. Ráno se dostavila jedna z nich celá uplakaná. Po utišení si přesedla do předních lavic a byla jako vyměněná. Bylo to hned vidět i na výsledcích. Doufejme, že jí to vydrží co nejdéle. Včera jsem se také zmiňoval, kterak si žáci a rodinní příslušníci chodili během odpoledne pro sešit na dom. úkol. Správně jsem uhádl, že spousta dalších se pro sešit nedostala. Napsaný úkol byl proto dnes poměrně vzácností. Nezbývá než doufat, že se to bude postupně lepšit.

         Psali jsme i první pětiminutovku. Bylo to 16 lehoučkých příkladů na pamětné sčítání a odčítání. Převládaly jedničky a dvojky. Trochu nám to kazily pouze 2 čtyřky. Jednu z nich bych rozhodně nečekal. Od pondělí už začnu psát známky do ŽK.

         Úplně mě dostaly odpovědi několika žáků při čtení. Bavili jsme se o nadcházejícím podzimu a řeč přišla i na vlaštovky. Optal jsem se, nic zlého netuše, čím že jsou pro nás užitečné. Dozvěděl jsem se, že nám dávají peří, maso, a podobné skvosty. To bych opravdu ve třetí třídě nečekal. Ledaže by  vidina nadcházejícího víkendu některé děti tak rozveselila, že schválně vymýšlely žertovné odpovědi. Snad nám veselá nálada vydrží i v dalších týdnech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář