Jdi na obsah Jdi na menu

Páteční vycházka

5. 10. 2013

        Poslední den v týdnu jsme si poněkud zpestřili. Vužili jsme slunečného počasí a na poslední 2 hodiny jsme vyrazili po okolí školy a směrem k Radoviči. Ukazovali jsme si některé dopravní značky, se kterými se děti setkají cestou do nebo ze školy a říkali jsme si, jak by na ně měly reagovat. Poté jsme se vydali po silnici na Radovič. Jakmile jsme se dostali do stínu stromů, které lemují silnici, začala být pěkná zima. Kromě toho to dost foukalo. Došli jsme tedy pouze k obchvatu. Tady jsme si ukázali Říp, České středohoří s Milešovkou, Hazmburk a další význačné body na obzoru. Překvapilo mě, že někteří jedinci označovali nezaměnitelnou siluetu Řípu za Sněžku. Musím pochválit několik žáků, kteří toho dost věděli. Naopak byli někteří ( spíše některé ), kteří vycházku považovali za dobrou příležitost vyměnit si poslední novinky s kamarádkami a když jsem jim potom dával kontrolní otázky, nevěděli ani ono pověstné ň. Jolana by o tom mohla vyprávět. I tak to byla příjemně strávená část pátečního dopoledne. Zvláště po hodině geometrie, kdy jsem si připadal, jako při stavbě Babylonské věže, po pověstném zmatení jazyků. Bylo tu prostě několik jedinců, kteří nebyli schopni cokoliv pochopit, i když jsem se snažil podávat pokyny jako návod k použití a  každý bod postupu předváděl názorně před zraky všech. Vše marno. Prostě narýsovat čáru z bodu P jakýmkoli směrem byl pro ně nadlidský úkol. Tak jsme se tedy šli raději nadýchat čerstvého, i když studeného vzduchu.

       Bohužel musím konstatovat, že máme prvního hříšníka, kterému se podařilo dosáhnout 3 žlutých karet a tím pádem i první červené. Pokud ale co nejdříve nepochopí, že máme určitá pravidla, která je třeba dodržovat ( např. zákaz honění se po třídě, nepoužívání vulgárních výrazů apod. ), bude se jeho sbírka utěšeně rozrůstat a on má potom naději stát se vbrzku rekordmanem. Ovšem nevím, zdali o takovéto rekordy někdo stojí.

        Na rekordy je vhodný např. Velvarský maraton. Potěšilo by mě, kdyby se na něm objevilo co nejvíce účastníků. Už jsme si několikrát říkali olympijské heslo : ,, Není důležité vyhrát..." Ale my máme ve třídě i několik nadaných běžců, kteří by klidně o vítězství bojovat mohli.

        Musím také poděkovat za pilnou účast ve sběru. Podařilo se vám vydělat pro třídu okolo 700 Kč, což je krásné. Všem, kteří přispěli nějakým kilem moc děkujeme.

        Ještě připomínám, že dom. úkol je z Čj.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář