Jdi na obsah Jdi na menu

Páteční

27. 3. 2015

         Další týden je za námi a na dveře pomalu ťukají Velikonoce. Zprvu nadějnou předpověď, kterou jsem slyšel před týdnem, vystřídala podstatně méně nadějná. Těšil jsem se, že podnikneme první jarní výpravu, ale takhle nevím, nevím. Necháme se překvapit.

         Dále mám jednu radostnou zprávu : Třída skončila na prvním místě ve sběru. Děkuji všem, kteří se na tom podíleli, třeba i pouze malým množstvím. Je jasné, že ne každý může dopravit 200 kg papíru. Proto jsme vděčni za každý kilogram. Pevně doufám, že utržené peníze budou dány do tříd a budeme je moci nějak smysluplně použít. Něco na pomůcky - máme teď velkou spotřebu barev, jelikož vyrábíme husitský vůz i s bojovníky. Při výtvarce jsme totiž v pondělí kreslili Žižku a moc se nám povedl. Pěkných Žižků bylo tolik, že nám je bylo líto nějak nepředvést, tak je umístíme na bojový husitský vůz. Budou mít sice všichni pouze jedno oko, ale to nevadí. Bitvy bývají kruté.

         Předtím jsme zase tvořili indiánský tábor, na kterém si děti také daly záležet a každou přestávku ho vylepšují. Škoda jen, že už na naše výrobky nemáme prostor. Rádi bychom je vystavili, ale to by u nich musila stát neustále hlídka. Máme totiž na škole dost ničitelů.

        Něčím bychom si také přispěli třeba na dopravu na nějaký výlet, abychom nemuseli shánět, kdo by jel s námi, kvůli zaplnění autobusu.

        A teď něco méně radostného. Stále jsou ještě ve třídě žáci, kteří si nebyli schopni do sešitu nalepit mnou dodané zápisy i s obrázky. Dnes jsem si jich zapsal asi 5. Dělám to hlavně pro ně, aby měli učivo přehlednější a lépe jim lezlo do hlavy. Stále se ptám : Kdo ještě nemá texty a obrázky ? Už by měl mít každý Přemyslovce, Lucemburky, Husa a Husitské války. V pondělí dostanou další. Je třeba si dát záležet a lepit si texty , jak jdou za sebou a ne, co jim zrovna padne do ruky, jako to měli někteří minule. Svatého Václava mezi Lucemburky, nebo Karla IV. mezi Přemyslovci. To pak je zbytečná práce, která udělá v hlavě pouze zmatek. Někdo si na tom naopak dává záležet ( doufám, že on sám a ne někdo z rodičů ) a má úplně nádherný sešit, který ho může provázet celou školní docházkou. Známky z úpravy sešitů budu počítat i do Vv nebo Pv. Škoda, že tady nemohu ukázat ty krásné sešity.

            Musím se pochlubit také překvapením, které mi jedna dívka dnes připravila. Stála totiž ráno u mého stolu s květinou. Tupě jsem na ní hleděl a nechápal, co se děje. Musela mi sama připomenout nastávající Den učitelů. Od té doby, co se tyto dny moc nepřipomínají, se mi jaksi z hlavy vytratil. Tímto jí tedy mnohokrát děkuji, že mi ho zase připomněla. Docela mě tím dojala.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář