Jdi na obsah Jdi na menu

Po neděli

30. 9. 2013

       K mé velké radosti jsme se dnes po náročném pátku sešli všichni. Nikdo neonemocněl. Takže nejsme žádné padavky a skleníkové květinky. Dokonce to ani při Tv nijak neovlivnilo běžecké výkony. Sice to během  první hodiny vypadalo naopak a nemít tam dneska Dana, musel jsem si povídat sám se sebou. Dan měl dnes opravdu nějaký pozitivní den. Ráno mi hlásil, že se mu podařilo najít týden ztracený klíček, což už byl pomalu důvod k oslavě. Úkol mi sice nepřinesl ještě ani jeden, ale nemůžu chtít najednou všechno. Trošku mu potom dnešní renomé pokazila p. uč. na angličtinu.Ta už ho tolik nechválila, spíše naopak. Ale zaplaťpánbůh za tu první hodinu.

         Ve škole máme při tomto počasí dost chladno. Zatímco já jsem se celé dopoledne choulil ve svetru a snil jsem o horkém  nápoji, jenž by mě zahřál i vnitřně, někteří zvláště otužilí a zocelení jedinci se vysvlékli a seděli pouze v tílku, tvrdíce, jaké je jim vedro. Topit by se prý mělo až po 15. říjnu, bude-li nám osud nakloněn a vyřeší se jakési technické problémy. Posílejte tedy děti do školky opravdu teple oblečeny. Už dnes se mi zdálo, že jedna dívka pokašlává a popotahuje. Zatím máme přímo vzornou docházku, tak ať nám do toho nezasáhne nějaká chřipková potvora. Už ráno, ještě před zvoněním mi tvrdilo jedno děvče, jak je mu špatně. Pak však došlo k jejímu zázračnému uzdravení, když jsem jí řekl, aby si zavolala domů.

        Potvrdilo se mi, jak některé děti naprosto nevnímají, co se jim povídá a zřejmě vyžadují individuální přístup. Ovšem představa, že bych chodil od jednoho k druhému a každému opakoval do ucha stejné sdělení, je pro mne dost děsivá. Před tělocvikem jsem asi třikrát opakoval speciálně pro celou třídu, že půjdeme ven.  Ve třídě se převlékneme a až půjdeme okolo skříněk, přezujeme si boty. Takže o přestávku si pro ně nikdo nechodí. A pak už jsem jen počítal, kolik dětí se mi během přestávky vrací od šatny s botami v náručí. Tak nevím...  Než jsme odešli na oběd, ptal jsem se celé třídy, jestli má každý písanku na dom. úkol. Jsem zvědav na zítřejší počet těch, kteří mi budou tvrdit, že si jí zapomněli ve třídě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář