Jdi na obsah Jdi na menu

Po prázdninách

1. 11. 2013

          Konečně jsem opět připojen. Několik dní, ač za hříšné peníze, spojení nefungovalo. Teprve rázná domluva operátorům pomohla. Doufám, že ne pouze nakrátko.

         Máme za sebou ideální týden, skládající se ze 2 pracovních dnů, sen každého zaměstnance. Ve čtvrtek jsme se po tom několikadenním výpadku vraceli horko těžko zpět do reality, což pokračovalo dnes první hodinu v prvouce. Téma: rozdíly obec - město. Na otázku jaká je ve Velvarech veřejná doprava, není nikdo schopen odpovědět. No tak, čím jezdíš ráno do školy ? Ticho. Všichni na mě hledí jako na tvora z jiné planety. A tak ještě chvíli pokračujeme v podobném duchu. Po půlhodině to vzdávám, jelikož zjišťuji, že dnes nemám šanci. Zavíráme prvouky a píšeme raději diktát. Tvrdé, měkké souhlásky a souhlásky na konci slov. Dopadá dobře, nejhorší známka je trojka. Jinak i spousta jedniček. Utěšuji první plačící - má dvojku, protože napsala sních.

        Při geometrii jsme si už většinou zvykli během přestávky připravit potřebné věci, ořezat tužky apod. Některým stále dělají problémy pojmy přímka, úsečka, polopřímka, ale lepší se to.

        Následuje čtení. Pohádka B. Němcové: Kdo je hloupější. Čtení nám jde snad nejhůře. Řekl bych, že na úrovni třetí třídy čte asi tak 4 -5 lidí. Po přečtení vyzvídám: Jak poznám pohádku ? Že je to srandovní. Potom naštěstí jeden chlapec na chvilku přeruší svou činnost, úplně odlišnou od toho, co by měl dělat, zjistí si o čem je právě řeč a odpoví správně, že tam vystupují nadpřirozené bytosti. Sebírám také dnešní první šál. Šály a závoje jsou vůbec našim prokletím. Alespoň u dívčí poloviny. Neustále se jím některá spoutává, cucá jej, omotává se jím a tak různě. Není-li po ruce zrovna závoj, splní účel třeba i odložená mikina. Protože to je takřka denně, byl vydán zákaz nošení šálů, šátků, boa, závojů apod. do třídy.  Pokračujeme básničkou J. Seiferta - Hora Říp. Promítám ji na tabuli po jednotlivých slokách a snažíme si ji zapamatovat. Některým to jde krásně a na konci hodiny už je mi jí Markéta schopna odříkat skoro celou bez chyby. Je ode dneška umístěna na našich stránkách ( básnička, ne Markéta ) a v pondělí čekají jedničky na ty, kteří mi jí krásně zarecitují. Písemný úkol máme v pracovním sešitu matematiky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář