Jdi na obsah Jdi na menu

Po prověrkách

24. 11. 2013

         Ozývám se po delší době. Dva měsíce staré připojení takto zkouší moji trpělivost. Jeden den ano, čtyři dny nic.

          Prověrky jsou opraveny a zjišťuji, že s jejich hodnocením, coby něčeho lehkého až primitivního, jsem se zřejmě poněkud unáhlil. Alespoň výsledky tomu napovídají. Můžete si je doma v klidu prohlédnout. Chválím všechny, kteří to zvládli na jedničku. Očekával jsem to od většiny třídy. Asi jsem byl přílišným optimistou a zapomněl jsem na realitu. Ta se mi při opravování zjevila hned v první opravené práci. V ČJ jsem se při procházení mezi lavicemi pozastavil nad tím, že mi jedna žákyně udělala z Kralup nad Vltavou tři města. Celá třída se při tom hlasitě smála. Asi dvakrát jsem podotkl, že je to, stejně jako třeba Ústí nad Labem, samozřejmě jedno město. A při pohledu do odevzdaných papírů jsem zjistil, že více než třetina třídy je stále považuje za tři různá města. Zkrátka, nevěřili mi. Podobně to bylo i v matematice. Já jsem si něco povídal a polovina třídy mě nevnímala. Např. u bodu 5 jsem několikrát upozorňoval, že nad příkladem nalevo bude výsledek a budou se porovnávat výsledky. 9 lidí mě zřejmě i přes několikeré opakování neslyšelo.

           Začíná nám poslední listopadový předadventní týden. Za týden už budeme každé ráno začínat zpěvem koled na chodbě u rozsvíceného adventního věnce. Kdo bude chtít, může si s námi přijít samozřejmě zazpívat. Některé dny budeme zpívat i dole ve vestibulu, až se tam objeví stromek. Bývá to vždycky moc hezký začátek dne a už se na to těším.

          Jinak mám i dobrou zprávu. Úsečky už umíme změřit skoro všichni.Tedy, abych byl přesný - v pátek jsme uměli. Ještě to dělá problémy dvěma chlapcům a dívkám. Možná, že se mi tuto dovednost chystají darovat, coby dárek k Vánocům. Pokud by to chtěli zvládnout dříve ( to by mě potěšilo mnohem víc ), jsem tu každý den k dispozici a rád pomohu. Před nimi to zvládli, kam má paměť sahá, všichni a myslím, že se to podaří i jim. Já jim alespoň věřím. Ale musí pro to něco udělat. Samo to nepřijde. Zítra začínáme s vyjmenovanými slovy. Tady to bude stejné jako s násobilkou. Nedá se s tím udělat nic jiného, než se je naučit. Přeju do toho všem, i sobě, hodně trpělivosti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář