Jdi na obsah Jdi na menu

Pololetí

28. 1. 2015

         To to letí, to to letí - zítra máme pololetí ! Opravdu nám to první pololetí uteklo, ani nevím jak. Zítra si tedy rozdáme vysvědčení. Musím připomenout, že je to pouze informace o tom, jak si dítě první půlrok vedlo, kde je třeba přidat atd. Nic víc. Takže žádný konec světa, jestliže na vysvědčení jsou známky trochu odlišné od našich představ. I když já si myslím, že k tomuto již ani nemůže dojít, protože každý se může na el. žákovské podívat, jaká známka momentálně jeho ratolesti hrozí. Já sám už delší dobu mívám z takovéhoto hodnocení menší trauma. Nejraději bych neznámkoval vůbec.

          Ke svému velikému údivu jsem zjistil po vytištění vysvědčení, že máme ve třídě 13 ( slovy třináct ) žáků s vyznamenáním. To jsem tomu dal. Nevím, jsou-li všechna zasloužená, ale jsou tam. Dnes jsem zrovna vyhrožoval všem jedničkářům, že už jim v příštím pololetí jedničky nedám, nebudou-li se mi hlásit a ,, nepotáhnou " třídu. Zatím to většinou vypadá tak, že se na něco zeptám ( nejenom ze školních znalostí, ale i z všeobecného rozhledu ) a vidím, kterak se mi tito žáci stávají menšími a menšími. Nejraději by se zavrtali do lavice. V mnoha případech mi pak na tuto otázku odpoví žák, od kterého bych to vůbec nečekal.

          Takže zítra si poslední hodinu rozdáme pololetní výpis známek. Ve zbylých hodinách se normálně učíme. Pouze asi odpadne angličtina, protože na druhém stupni bude probíhat celé dopoledne Den s armádou a třídní učitelé budou se svými žáky. My se také na nějakou techniku ( bude-li jaká )půjdeme podívat. Výpis se známkami se nevrací. Ten zůstává žákům. Můžete s ním naložit podle vlastní úvahy. Na konci roku bych rád dětem napsal vysvědčení vlastnoručně, jak bývalo dobrým zvykem ještě před několika lety. Tam budou zapsány i zítřejší známky. To si už každý může schovat na památku. Protože počítač, který vše řídí a do všeho se plete, nám nevytiskl pochvaly, napíšu je dětem vlastoručně do žákovské knížky. Na tom konečném skutečném vysvědčení je budou mít normálně zapsány. Je jich 20 - za sběr a reprezentaci.

          V pátek jsou pololetní prázdniny a v pondělí nám začínají pro změnu jarní prázdniny. To znamená, že se uvidíme až za týden. Ať si je děti užijí radostně a hlavně ve zdraví. Úkol jsme si nedali, pouze jsem dětem řekl, aby si četli Lovce mamutů a případně si zapisovali do deníků přečtené kapitoly. Když si denně zkusí čtvrt hodiny něco zopakovat, nic tím nezkazí. Hezké prázdniny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář