Jdi na obsah Jdi na menu

Pondělí

9. 9. 2013

      Načínáme druhý týden školního roku. Někteří ho začali v pohodě, někteří slzami. Ty slzy jsou naprosto zbytečné. Už týden se to snažím vysvětlit. Místo slz je lepší dávat pozor, nekoukat kolem a dělat. Pak nemusím plakat, že jsem něco nestihl. Nejprve se to odehrálo první hodinu při Čj a hned nato při Aj. Doufám, že nám slzy nepřinesou smůlu podle známého rčení : Slzy při pondělku viděti - po zbytek týdne smůlu míti !

      Psali jsme druhou pětiminutovku. Opět lehoučké příklady. 5 na sčítání ( přičítání 8 ) , pět na odčítání ( odčítání 9 ). Příklady z druhé třídy. Nechápu, proč s tím mají někteří problémy. A zrovna ti, u kterých bych to ani v nejmenším nečekal. I tak máme asi polovinu jedniček. Známky už lze najít v ŽK.

      Ráno jsem dětem říkal, aby mi připomněly zápis třídní schůzky do ŽK. Nejschopnější jedinec si na to vzpomněl na chodbě, když jsme odcházeli na oběd. Zkusíme si vzpomenout zítra. Bylo mi slíbeno od několika jedinců, že mi už to opravdu připomenou. Tak jsem zvědav. Jinak je to čtvrtek, 15 hodin. Potřeboval-li by kdokoliv cokoliv, jsem tu každý den od půl osmé minimálně do půl čtvrté. Kromě zítřka. To příjdu čvrt hodiny po osmé. Děti mi však slíbily, že budou hodné a potichu na mne počkají. Tak jsem zvědav. Sliby se mají plnit !

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Slib

(Lenka Jánská, 10. 9. 2013 11:46)

Dobrý den, opět hezký komentář k novému začátku týdne. Tak jen by mě zajímalo jak dopadlo dnešní ráno, jestli děti dodržely co slíbily ;o)