Jdi na obsah Jdi na menu

Před čtvrtletím

14. 11. 2013

       Tak nám pomalu uplynul další týden. Některé děti už chodí trénovat o velkou přestávku na adventní vystoupení, neklamná známka toho, že Vánoce jsou za dveřmi. Příští týden máme čtvrtletí. To znamená ped. radu, čtvrtletní hodnocení a třídní schůzky. Také nás čekají čtvrtletní prověrky z matematiky a z Čj. Výsledky si netroufnu odhadnout, protože  u většiny je to jak na horské dráze. Svědčí o tom i dnešní diktát ( stále hlavně na párové souhlásky - viz ŽK ). Bude tam samozřejmě pouze to, co neustále od začátku probíráme + 1. a 2. tř.

       Rád bych s dětmi začal od příštího týdne číst Mikeše. Ve školní knihovně jsme jich našli asi 16. Několik dětí už mi ukazovalo svého, kterého si přinesly z domova. Prosím proto, kdyby byl ještě někde k mání o zapůjčení, abychom měli všichni svého. Čtení je totiž našim nejslabším místem a musíme s tím něco dělat. Sice se už u některých zlepšilo, ale pořád to má do úrovně třetí třídy daleko. Jsou tu samozřejmě i dobří čtenáři ( asi 4 ), které mohu nechat číst zadání úloh apod., ale je to text od textu. Nedávno jsme četli poslední hodinu. Snažil jsem se při tom čtení ještě honem opravit dom. sešity, aby děti měly do čeho psát dom. úkol. Po chvíli jsem to však musel vzdát a sledovat v knížce text, protože jsem vůbec nerozuměl, o čem je řeč.

       Na druhou stranu musím děti pochválit. Při VV pracujeme na Ladovské zimě a zatím to vypadá moc pěkně. Dělal jsem podobný výkres loni s oběma pátými třídami a mohu říci, že se mi ten náš líbí zatím nejvíc. Velmi mě to těší, protože si třeba budeme moci troufnout vymalovat i naši chodbu. Jen aby nám to vydrželo.

        Za úkol jsme si dnes dali pouze opravu diktátu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář