Jdi na obsah Jdi na menu

Romantika

22. 9. 2013

          Začnu dobrou zprávou. Máme ve třídě jednoho ( zatím ) romanticky založeného chlapce. Velmi mě to potěšilo, protože romantiky nám valem ubývá. Při prvouce totiž na otázku, proč bychom měli v dopravním prostředku pustit dámu sednout, odpověděl :  ,,Protože je to takové romantické." To se mi moc  líbilo.

          Další dobrou zprávou je, že by se nám koncem příštího týdne mělo udělat hezky. Nevím, mám-li tomu tak slepě věřit, ale sluníčko tam bylo. Znamenalo by to, že se v pátek vydáme na Budeč. Blíží se nám svátek sv. Václava a to místo je s ním přímo spojené. Kromě toho bychom v prvouce měli poznávat své okolí a jeho pamětihodnosti. Chodíme tam takřka pravidelně každý rok a když je hezké počasí, je to přijemná a hezká procházka. Část cesty jedeme vlakem, záleží na únavě. Nejdůležitější součástí výbavy budou tedy pořádné boty. Čeká nás totiž okolo 10 km chůze cestou necestou. Všechno ještě upřesním během týdne. Za chvíli se ještě jednou podívám na počasí, zdali se nám od včerejška ten optimistický výhled nezměnil.

          Na geometrii už jsme byli připraveni poněkud lépe než na první hodinu. Jinak se ve třídě našel zbrusu nový trojúhelník s ryskou ještě v igelitovém obalu. Zatím se k němu nikdo nehlásí. Jsem zvědav, komu bude chybět, až ho budeme potřebovat.

          Říkal jsem v pátek dětem, že se blíží podzimní prázdniny a začínáme tedy uvažovat o jejich náplni. Každým rokem jsme jezdili do Jizerek a vždy se nám tam velmi líbilo. Určitě se nám brzy ozve majitelka penzionu, kam pravidelně jezdíme. Rád bych proto znal předběžný zájem, abych věděl, na čem jsem. Ten měsíc uteče jako nic.

          Zítra už budeme mít podzim. Doufám, že babí léto, které zklamalo v září, se nakonec ještě dostaví a my se budeme moci někam podívat.