Jdi na obsah Jdi na menu

Stěhování

9. 12. 2013

        Hlásím se po delší době, což není způsobeno mou leností, ale nefungováním mého domácího připojení. Jeho služeb jsem si užíval zhruba 2 měsíce a od té doby pouze platím a O2 krčí rameny a není schopna s tím v rozumné době cokoliv udělat. Holt jsem si vybral tu správnou firmu.

        Mezitím se nám stačilo v pavilonu porouchat topení, takže pavilonní třídy jsou různě rozstrkány po staré budově. Nám byla vyhražena místnost, kde jsou dílny, pro pamětníky dřívější jídelna. Je tam příjemně teplo. Z boku nás dnes hřálo topení, zezadu keramická pec, děti ještě navíc oproti mně hřeje mládí. V naší původní třídě bych odhadoval teplotu tak okolo 10 stupňů. Odpoledne jsem se tam chvíli snažil opravovat sešity a ve tři hodiny jsem se musel jet ohřát domů, neboť jsem byl úplně promrzlý. Porucha se ještě nenašla, takže to vypadá na delší dobu. Nám to zatím nevadí, šatny máme hned za rohem, záchody taktéž. Pouze si musíme vždycky ráno přenést věci. Pro jistotu ať si děti nosí svetry, kdybychom si šli pro něco do naší třídy. Dnes jsem viděl po škole pobíhat několik jedinců, kteří si to zřejmě spletli s Karibikem. Jsem rád, že jsme se po dlouhé době opět sešli ve velkém počtu, tak ať nám to vydrží.

         Z místního amplionu ke mně dnes dolehla zpráva o zahájení prodeje stromků. Zkusíme se pro něj vydat, abychom si ho užili co nejdéle. Pouze nevím, kde ho postavit. Doufejme, že porucha nebude trvat dlouho. Tím pádem se už mohou dostavovat Ježíškové s dárky a ukládat je pod stromek ( samozřejmě tajně ).

         Dnes jsme začali vyjmenovaná slova po -l. Ta po -b nám zatím vcelku šla. Ovšem v pátečním diktátu byla opět spousta chyb typu měkké i po tvrdé souhlásce a v souhláskách na konci slov. Tady pouze bezradně krčím rameny, protože sám nevím. Ústně si každý řekne Kryštofe, ale při psaní je to zřejmě  Kryštove. V matematice nám písemné sčítání zatím nedělá problémy. Ovšem zítra začneme odčítat a to bývá vždycky horší. Sám jsem zvědav, jak nám to půjde.

           Tu Prahu zřejmě necháme na poslední týden. Sám jsem se byl podívat na stromeček v sobotu večer a byl jsem málem uvláčen a ušlapán davem. Kromě toho se mi letošní strom moc nelíbil. Tak doufejme, že ve všední den to bude v dopoledních hodinách lepší ( co se týče těch lidí ).