Jdi na obsah Jdi na menu

Začíná Advent

30. 11. 2013

           A je to tady ! Zítra začíná Advent. Tento týden finišovaly přípravy a nácvik na zítřejší vystoupení. Doufám, že se to dětem povede a bude se to líbit. My si pro sebe a pro radost ve třídě zkoušíme recitovat svoje básničky. Třeba bude příležitost je i předvést. Hlavně, že nás to baví. Za rok už to bude horší. Myslím s tím bavením. Teď ještě není nikdo, kdo by odmítal roli.

            V pondělí také začínáme se zpěvem koled a rozsvěcováním svíček na adventním věnci. Bude-li si kdo chtít zazpívat s námi, je vítán. Je to vždy hezký začátek dne.

             Blíží se také každoroční putování předvánoční Prahou. Pojedeme vlakem a projdeme se starou Prahou, po Karlově mostě a skončíme pod stromem na Staroměstském náměstí. Pokuste se vysvětlit dětem hodnotu peněz, aby neutrácely za předražené hlouposti. Vždy když zastavíme pod orlojem, přitočí se k nám různí prodejci takovýchto zbytečností, např. různých drátěných skládaček a pokaždé se najde několik dětí, které neodolají. Ve vlaku na zpáteční cestě je už potom polovina těchto výrobků rozbitá. Na trase, po které pravidelně chodíme je i známá karbanátkovna, které se nelze vyhnout. Vždy tam uděláme zastávku. Má to jediný klad - je to jedno z mála míst, kde se lze ohřát a zadarmo si dojít na záchod. I tady funguje tzv. stádní reflex. Ono mi to nechutná, ale všichni si to dávají, tak si to dám taky. Pak to sice zůstane na tácu, ale mohu se pochlubit - měl jsem to taky. Splnil jsem stádní povinnost. Ještě před odjezdem připomenu dětem, aby nezapomněly na starý chleba pro labutě a racky. Je to pro ně vždy velký zážitek, když jim ho rackové za letu berou z ruky. Termín vybereme podle předpovědi počasí.

            V Kralupech se už prodávají stromky, tak doufám,že se conejdříve začnou prodávat i ve Velvarech a budeme moci nosit dárečky. Ve školním vestibulu se již strom objevil. I u něj si určitě zazpíváme.

             Začali jsme s vyjmenovanými slovy. Jak jsem to tak stačil vysledovat, největší problém nám budou dělat slova příbuzná. Děti totiž neznají dost dobře význam slov a nedokáží si proto slova přiřadit k vyjmenovaným. Naposledy jsme měli podobný problém se slovem bystřina.

             Když jsem prohlížel dnes přehled žlutých karet za měsíc listopad, ani už to pro mě nebylo takovým překvapením. Opět stejní 2 hříšníci jako v minulých měsících. Tentokrát mají oba po dvou žlutých. Začínám už uvažovat o tom, jak je v pololetí za jejich ,, aktivitu " odměním. Oba už mají docela solidní sbírku karet a to jsem ještě mnohokrát přimhouřil všechny oči. Myslím, že si asi vykoledují něco onačejšího než jen napomenutí třídního učitele. Jejich ,, snaha " musí být prostě spravedlivě oceněna.

              Blíží se nám také den, mnou obzvláště milovaný, na který se celý rok ,, těším ". Je to den, kdy chodí po škole Mikuláš s čerty. Myslím, že kdyby v tento den bylo volno, vyšlo by to nastejno. Děti stejně naprosto nevnímají, co se jim povídá a ozve-li se z chodby jakýkoliv hluk, nebo nedejbože zvonění, je konec. Přestávku co přestávku vykukují na schodech, za rohem, prostě kdekoliv, aby potom s šíleným jekem a řevem utíkaly do tříd, spletou-li si zrovna přicházejícího vyučujícího s pekelníkem ( někdy to není zas takový problém ). Připlést se jim zrovna v této chvíli do cesty znamená vystavovat se ohrožení života. Ti, co do té doby měli nejudatnější řeči a vystupování, končí potom první v slzách, jen co se otevřou dveře třídy a objeví se chlupatá hlava. Prostě blázinec na n-tou. Už aby to bylo za námi a abychom to ve zdraví ( duševním ) přežili.

              Jinak jsou před námi nejhezčí tři neděle školního roku s rozsvíceným stromečkem a vonícím františkem ve třídě. Tak si je užijme ve zdraví. Další budou až za rok.

              Vzhledem k začínajícímu Adventu jsme si ani nedali domácí úkol.

                        

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář