Jdi na obsah Jdi na menu

Středeční výprava

25. 10. 2014

      Ve středu 29. října se koná prázdninová podzimní výprava. Přihlásilo se mi předběžně asi 10 dětí. Sledoval jsem dnes pro jistotu ještě předpověď počasí a vypadalo to, že by mohlo být celkem slušně a hlavně bez deště. Pláštěnky si ovšem samozřejmě vezmeme pro jistotu s sebou. Pokud se tato předpověď vyplní, projdeme si pravděpodobně okolí Ústí nad Labem.Vyjeli bychom lanovkou na kopec Větruše k loveckému zámečku. Pro děti jsou tu 2 bludiště. Odtud bychom se vydali k nejvyššímu vodopádu v Českém středohoří - Vaňovskému. Od něj bychom sešli k řece Labi, přešli bychom po technické památce - vaňovských zdymadlech na druhý břeh ku hradu Střekov a odtud potom zpět na vlak. To je jedna varianta. Odhlasovaly si jí děti ve škole. Může nastat i jiná, zkrátka podle počasí.

     Sraz je v 8°° na nádraží. Kdyby někdo zaspal, rychlík odjíždí z Kralup v 9, 17. Návrat zpět podle okolností, upřesníme během dne. Jak jsem vypozoroval, děti mají bez výjimky mobily, takže by to neměl být problém. Nejpozdější předpoklad je 16,36 v Kralupech. Při každém příjezdu nám však Velvarka ujede o 10 min. To znamená skoro hodinové čekání. Pokud byste si chtěli děti vyzvednout už v Kralupech, bylo by to ideální.

      Co s sebou ? Teplé oblečení, pořádná obuv (půjdeme lesními cestami ), jídlo, pití do malého batůžku na záda. Znovu pro jistotu zdůrazňuji pláštěnku. Kapesné asi 200 Kč. Kdo má, nezapomene si cestovatelský deník na známky.

       Nezbývá než držet nám palce, ať nám počasí přeje a výprava se vydaří.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

výlet

(Martina, 28. 10. 2014 12:14)

Chtěla bych se zeptat, jestli s Vámi mohou jet i děti z jiné třídy.
Děkuji

Re: výlet

(Jan Koubek, 28. 10. 2014 18:15)

Tohle je akce třídy 4. B. Když chce s námi jet někdo z jiné třídy, musí se přijít přihlásit předem. Jednak kvůli počtu účastníků a také abych věděl, o koho jde a zdali to zvládne. Tak ať příště projeví zájem dřív.
Nashledanou