Jdi na obsah Jdi na menu

Vánoční Praha

18. 12. 2013

        Konečně se mi opět po dlouhé době a s vydatnou pomocí podařilo se probojovat na tyto stránky. Právě včas. Zítra se totiž vydáváme na každoroční výpravu po vánočně vyzdobené Praze. Budeme se pohybovat daleko od obchodních center převážně v uličkách Staré Prahy. Vždycky vystupujeme v Bubenči a jdeme cestou přes Hrad, Malou Stranu a Karlův most na Staroměstské náměstí. Letos to budeme muset obrátit, jelikož jsem zjistil, že je výluka, takže musíme jet rychlíkem na Hlavní nádraží a vzít to z opačné strany. Asi nám tedy vypadne Hrad, ale po Karlově mostě se projdeme určitě. Minulý týden jsem byl v Praze se 6. třídami a objevili jsme moc pěknou vánoční výstavu u Betlémské kaple. Nahlédl jsem a vypadalo to tam opravdu pěkně. Také tam bylo pěkně teplo, takže je to i místo pro zahřátí. Vstupné tam bylo 30 Kč. Jinak bychom měli platit pouze vlak. Protože se v neděli změnily ceny, nevím přesně, kolik to bude dělat. Počítám mezi 50 -60 Kč.

        S sebou svačinu, teplé oblečení, pořádné boty. Kapesné dle vašeho uvážení. Už jsem děti varoval před zbytečným utrácením u různých pouličních prodejců. Navrátit bychom se měli ve 13,45 na nádraží, rozcházet se budeme před školou. Stát se může cokoliv, proto bych prosil, dejte své ratolesti někam telefonní číslo, abychom se mohli ozvat např. v případě zpoždění. Obědy jsem odhlásil.

        V pátek se budeme učit pouze první 2 hodiny. Potom bude besídka s rozdáváním dárků, kterých se nám sešlo už opravdu hodně. Děti si mohou přinést hrneček se sáčkem čaje a nějaké vánoční pečivo na pohoštění. Končit budeme v 11,40. Potom se sejdeme až 6. ledna. Než odejdeme na prázdniny, je třeba vyklidit šatny, aby je bylo možno vymýt.

       

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Klíček

(Muráriková, 21. 12. 2013 13:00)

Pro pana učitele a rodiče Simonky:
Dobrý den!
Nějakým záhadným způsobem se k Haničce dostal klíček od skříňky s označením Fu"rst. Dcera říkala, ža Simonka má skříňku nad tou její. Tak jestli při tom včerejším vyklízení šatniček klíček Simonce nějak vypadl...? Záhadou pro mě i Haní však je, jak se dastal Haničce do kapsy u bundy??? Objevili jsme ho v pátek večer. Každopádně klíček je u nás a po vánočních prázdninách ho rádi předáme Simonce, případně panu učiteli.
Hezké a pohodové Vánoce a úspěšný start do nového roku!
S pozdravem Muráriková

P.S. Píšu to již podruhé, poprvé se mi komentář nepodařilo odeslat a samozřejmě zmizel. Tak snad se mi to teď povede...